Cirkus Paciento

Pozor, pozor! Do nemocnice přijíždí Cirkus Paciento!

Začíná týdenní program plný zábavy, který nejen dlouhodobě nemocným dětem, ale celému oddělení zpestří všední dny. Zdravotní klauni navštěvují dětské pacienty v průběhu celého týdne a během návštěv je učí novým dovednostem z oblasti kouzlení, žonglování a dalších cirkusových kousků. Čtyř až pětidenní příprava vrcholí překvapením - slavnostním vystoupením, na kterém děti rodičům, ostatním dětem a zdravotnickému personálu předvádějí své nově získané cirkusové dovednosti. Cirkus Paciento nejen baví, ale pomáhá také uzdravovat. Protože smích a dobrá nálada přirozeně prospívají našemu zdraví a podporují chuť do života.

Poslání

Cirkusu je odpoutat pozornost dětí od nemoci a procesu léčby. Zabavit jejich mysl, zahnat nudu, posílit chuť do uzdravení a aktivního života. Do nemocničního prostředí tak přichází zcela nevšední atmosféra. Program Cirkus Paciento probíhá zčásti v nemocnicích a zčásti v dětských léčebnách, kde děti tráví delší dobu. Program Cirkusu probíhá opravdovém cirkusovém šapitó ve venkovních prostorách daného zařízení, nebo na pokojích oddělení.

Zpět k programům

Podpořte letošní Cirkusy i vy

V posledním roce jsme všichni pocítili nějakou míru izolace. Ale děti v nemocnicích a léčebnách postihlo omezení návštěv a sociálních kontaktů nejznatelněji. Zdravotní klauni jim však stále přinášejí radost a povzbuzení.

Pomozte prosím i v tomto náročném roce uskutečnit všechny naplánované Cirkusy Paciento.

CHCI DAROVAT

Zažijte Cirkus Paciento:

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

Cirkus Paciento a Ledovec

Metodiku Cirkusu Paciento poskytl Zdravotní klaun spřátelené neziskové organizaci Ledovec. Ta nabízí lidem s duševním onemocněním a/nebo mentálním handicapem podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách.

Ledovec pomáhá hlavně dospělým lidem, ale jeho terapeutům se kolem roku 2008 zdálo, že by společné „cirkusákování“ bavilo i je a jejich klienty. Tak se zrodil úspěšný projekt Cirkus Paciento v psychiatrických nemocnicích a léčebnách. Zdravotní klauni jsou do přípravy i vystoupení pravidelně zapojení.

Více se dozvíte na www.pacirkus.cz.

Chcete se zeptat?

Klára Palečková
manažerka klaunského týmu
T: 797 977 444