Cirkus Paciento

Pozor, pozor! Do nemocnice přijíždí Cirkus Paciento!

Začíná týdenní program plný zábavy, který nejen dlouhodobě nemocným dětem, ale celému oddělení zpestří všední dny. Zdravotní klauni navštěvují dětské pacienty v průběhu celého týdne a během návštěv je učí novým dovednostem z oblasti kouzlení, žonglování a dalších cirkusových kousků. Čtyř až pětidenní příprava vrcholí překvapením - slavnostním vystoupením, na kterém děti rodičům, ostatním dětem a zdravotnickému personálu předvádějí své nově získané cirkusové dovednosti. Cirkus Paciento nejen baví, ale pomáhá také uzdravovat. Protože smích a dobrá nálada přirozeně prospívají našemu zdraví a podporují chuť do života.

Poslání

Posláním Cirkusu Paciento je odpoutat pozornost dětí od nemoci a procesu léčby. Zabavit jejich mysl, zahnat nudu, posílit chuť do uzdravení a aktivního života. Do nemocničního prostředí tak přichází zcela nevšední atmosféra. Cirkus Paciento probíhá v nemocnicích a v dětských léčebnách, kde děti tráví delší dobu. V létě se obvykle koná v opravdovém cirkusovém šapitó ve venkovních prostorách daného zařízení. 

Zpět k programům

Podpořte letošní Cirkusy 2024 i vy

Tuto sezónu nás čeká hned 8 cirkusových zastávek po celé České republice, na kterých zapojíme celkem asi 150 malých pacientů:

  • LEDEN - FN Brno (onkologicky nemocné děti)
  • BŘEZEN - Dětská psychiatrická nemocnice Opařany
  • ČERVENEC - Šance Olomouc - FN Olomouc (onkologicky nemocné děti)
  • ČERVENEC - FN Brno (dětská psychiatrie)
  • ČERVENEC - Strom Života Nový Jičín (hospic)
  • přelom ČERVENEC a SRPEN - FN Motol v Praze (dětská psychiatrie)
  • ZÁŘÍ - Hamzova léčebna Košumberk (rehabilitace)
  • ZÁŘÍ -  Psychiatrická nemocnice Louny (psychiatrie)

Přípravy byly letos opravdu velkolepé – máme nový cirkusový stannové logo celého programu, trička a spoustu dalších vychytávek.

ZDE si můžete stáhnout také nový CIRKUSOVÝ ZPRAVODAJ, kde se dozvíte například i to, kdo jsou naši cirkusoví experti, jak na již proběhlé Cirkusy Paciento vzpomínají nejen děti, ale také zdravotníci i samotní klauni.

Pomozte prosím i v tomto náročném roce uskutečnit všechny naplánované Cirkusy Paciento 2024.

CHCI DAROVAT

Zažijte Cirkus Paciento:

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

Cirkus Paciento a Ledovec

Metodiku Cirkusu Paciento poskytl Zdravotní klaun spřátelené neziskové organizaci Ledovec. Ta nabízí lidem s duševním onemocněním a/nebo mentálním handicapem podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách.

Ledovec pomáhá hlavně dospělým lidem, ale jeho terapeutům se kolem roku 2008 zdálo, že by společné „cirkusákování“ bavilo i je a jejich klienty. Tak se zrodil úspěšný projekt Cirkus Paciento v psychiatrických nemocnicích a léčebnách. Zdravotní klauni jsou do přípravy i vystoupení pravidelně zapojení.

Více se dozvíte na www.pacirkus.cz.

Chcete se zeptat?

Klára Palečková
manažerka klaunského týmu
T: 797 977 444
abaton-monitoring