Cirkus Paciento

Pozor, pozor! Do nemocnice přijíždí Cirkus Paciento!

Začíná týdenní program plný zábavy, který nejen dlouhodobě nemocným dětem, ale celému oddělení zpestří všední dny. Zdravotní klauni navštěvují dětské pacienty v průběhu celého týdne a během návštěv je učí novým dovednostem z oblasti kouzlení, žonglování a dalších cirkusových kousků. Čtyř až pětidenní příprava vrcholí překvapením - slavnostním vystoupením, na kterém děti rodičům, ostatním dětem a zdravotnickému personálu předvádějí své nově získané cirkusové dovednosti. Cirkus Paciento nejen baví, ale pomáhá také uzdravovat. Protože smích a dobrá nálada přirozeně prospívají našemu zdraví a podporují chuť do života.

Posláním

Cirkusu je odpoutat pozornost dětí od nemoci a procesu léčby. Zabavit jejich mysl, zahnat nudu, posílit chuť do uzdravení a aktivního života. Do nemocničního prostředí tak přichází zcela nevšední atmosféra. Program Cirkus Paciento probíhá zčásti v nemocnicích a zčásti v dětských léčebnách, kde děti tráví delší dobu. Program Cirkusu probíhá opravdovém cirkusovém šapitó ve venkovních prostorách daného zařízení, nebo na pokojích oddělení.

Máme parťáka, se kterým společně rozdáváme smích tam, kde se ho nedostává! Spolu se západočeským sdružením Ledovec pořádáme od roku 2009 Cirkus Paciento pro psychiatrické léčebny po celé České republice.

Zpět k programům

Zažijte Cirkus Paciento:

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

Chcete se zeptat?

Klára Palečková
manažerka klaunského týmu
T: 797 977 444