doktor Hugo Dorazil

Filip Karda
“Všechno má svůj čas. Ano a...?.”

Klaunské jméno 

Hugo Dorazil

Vzdělání 

Střední zdravotnická škola, Janáčkova akademie múzických umění - dramatická výchova, Divadelní akademie múzických umění - herectví se zaměřením na autorskou tvorbu a pedagogiku

Kdo je doktor Hugo Dorazil?

Klidný, ale ztřeštěný zároveň. Pohybuje se na vahách vážnosti, autority a absolutního sebeshazování. Jo a taky rád hraje na Nintendu Pokemony!

Kdo je Filip Karda?

Hrdý hlubočepák, který se do klaunování pustil ze dvou důvodů. Jednou mu kamarádka Jana Machalíková řekla, že bych se na to hodil a toto semínko několik let rostlo, než se odvážil přihlásit. Zadruhé to ale byla jeho touha bavit. Vystupuje totiž i s divadelní improvizací a naplňuje ho, když jsou ostatní radostní. Jinak také učí poznává dialogické jednání s vnitřním partnerem a ano, hraje na Nintendu Pokemony. Z dětství mu v mozkovém závitu utkvěla vzpomínka, kdy na muzikálu Kdyby prase mělo křídla, seděl v první řadě. Bylo mu asi 5 nebo 6 let. Jeden z herců chodil v rámci vystoupení s mříží a podával si skrze ni ruce s dětmi. On byl jedním z nich a přišlo mu to jako neskutečný zážitek, že si ho vybral! Je zkrátka jasné, že divadlo se mu vpilo pod kůži. A v čem je podle něj kouzlo Zdravotního klauna? Na klaunování ho nejvíce baví, že je to pokaždé jiné a člověk může neustále hledat nové možnosti, jak se ponořit do světa klaunování.

abaton-monitoring