vrchní sestra Vlasta Jasná

Veronika Khomová
“Všechno zlé je k něčemu dobré. Jen nám někdy dlouho trvá přijít na to, k čemu.”

Klaunské jméno

vrchní sestra Vlasta Jasná 

Vzdělání 

Biskupské gymnázium v Hradci Králové, Divadelní fakulta Akademie múzických umění 

Kdo je Vlasta Jasná?

Vlastička je bývalá učitelka, která toužila stát se zdravotní sestrou. Sen se jí splnil a dotáhla to až na vrchní. Jen je trochu pomatená, někdy koná rychleji než myslí a hodně se leká (někdy i sama sebe). Všechno se ale snaží dohonit svojí snaživostí. Jo, a myslí si na primáře :-). 

Kdo je Veronika Khomová?

Na otázku, co ji na klaunování baví, odpověděla: “Když vejdeme do pokoje, vidíme často malého, trochu nedůvěřivého pacienta. V průběhu naší návštěvy mu začnou cukat koutky a největší radostí je, když se při odchodu chytá smíchy za břicho a o svém zdravotním trápení neví. Přinášet radost, smích a uvolnění pro pacienty, jejich rodiče a personál do míst, kde se tato slova moc neskloňují, je pro mě obrovská radost a zároveň zodpovědnost. Navíc empatičtí, šikovní a přátelští lidé, se kterými tuto práci mohu dělat, jsou obrovský bonus. Celé mi to přijde jako malý zázrak. Jsem neskutečně ráda, že jsem mu přítomná.” 

Veronika na sebe také prozradila, že její velikánskou zálibou je lyžování, snaží se učit (nejen) dramaťák v alternativní školce, ráda udržuje v chátrání rodinnou chalupu, ale ze všeho nejvíc nejradši tráví čas se svými třemi malými rošťáky.

abaton-monitoring