MUDrc. Julie Naprdová

Jana Wertigová
“Rytíř, který chce zahnat strach malého pacienta a vykouzlit úsměv na tváři. Klíčník, který ve tmavých koutech hledá a otevírá dveře, které vedou k potěšení, smíchu, radosti. Bytost, která se snaží svět nabarvit na veselo.”

Klaunské jméno

MUDrc. Julie Naprdová

Vzdělání 

Střední odborná škola pro ochranu a tvorbu životního prostředí ve Veselí nad Lužnicí, Západočeská univerzita, Divadelní fakulta akademie múzických umění 

Kdo je MUDrc. Julie Naprdová?

Sošná, pevná, moudrá doktorka. Dáma, která nikdy neodejde, když má, nikdy se nevzdá, i když všichni vidí, že je v koncích, a hrdě a pevně se postaví všem problémům svého malého světa a málokdy se jí podaří je vyřešit. Teď zrovna má hodně ráda růžovou barvu a na hlavě nosí modrý fascinátor, který jí údajně poslala Kate, vévodkyně z Cambridge. Julka Hromádková se stále ještě trochu hledá. Nebo spíš si hledá to správné jméno a nemůže se rozhodnout, jestli k ní jde víc Hromádková, Mlsná, Česneková, nebo Čápová. Ale už je blizoučko k vyřešení tohohle rébusu :o). Klaunování je pro ni dobrodružství, a to ji moc baví. A taky ten červený nos! Je jejím mečem, klíčem, natěračským štětcem, čímkoliv, co z velkého strachu udělá malý strach, a z malého strachu ještě o trošku menší. 

Kdo je Jana Wertigová?

S nosem i bez něj, snaží se být Jana dobrým člověkem. Miluje jablka, ráda učí, hraje divadlo, pozoruje mraky na obloze, chodí ven a potkává se s malými lidmi (dětmi), kteří si rádi hrají a sní. 

abaton-monitoring