sestra Dubová

Marta Falvey Sovová
“Klaun? Je to pro mě stav mysli a nebo ještě více prostor, ze kterého se člověk může vydat jakýmkoliv směrem, a když je správně klaunsky naladěný, najde poklady.”

Klaunské jméno

Sestra Dubová

Vzdělání

Taneční konzervatoř, Pražská konzervatoř

Kdo je sestra Dubová?

Sestra Dubová není vrchní, spíš spodní, ale o to důležitější! Má ráda les a ptactvo, které ho obývá. Je oddaná doktorovi Štětkovi, kterému vždy ochotně pomůže. Třebaže se on tváří, jakoby její pomoc nechtěl, ona mu na očích vidí, že chce. Moc ráda zpívá, i když zrovna nezná text ani melodii dané písně. Má jedno přání. V příštím životě by chtěla být určitě zase ženou. Svoji práci sestra Dubová miluje! Především pestrost, nevyzpytatelnost a neustálé puzení objevovat nové možnosti. A taky (a možná hlavně to) setkávání s lidmi. A navíc je to pro ni skvělá příležitost, jak být nepatřičná a ještě tím udělat někomu radost. 

Kdo je Marta Falvey Sovová?

Na konkurz Zdravotního klauna dovedla Martu touha po změně, která přišla s narozením jejího syna. Klaplo to. Zůstala v oboru herectví, ale zároveň změnila směr jízdy tak, jak si přála. Sestru Dubovou můžete ale i dnes vídat v divadelních i nedivadelních prostorech (třeba v seriálech). Velmi ji baví práce pro ČRo, kde načítá různé pohádky, většinou role dětí nebo zvířat, ale už se vypracovala i na roli osudové ženy. Také již několik let spolupracuje s Pigy rádiem, kde namlouvá kachnu Justýnu a čte různé pohádky. Občas propůjčuje svůj hlas i zahraničním hercům a píše recenze pro Taneční aktuality. Sama to shrnuje slovy: “Prostě normální život herečky na volné noze.”

abaton-monitoring