vrchní sestra Gizela Kyselá

Miroslava Hanžlová
“Baví mě ta změna nálady, která se naší přítomností stane. Je to zázrak.”

Klaunské jméno

Vrchní sestra Gizela Kyselá

Vzdělání 

Středoškolské, taneční konzervatoř

Kdo je vrchní sestra Gizela Kyselá?

Gizela je vrchní sestra. Rázná, jistá, rozhodná, vtipná, všechno ví, i když neví nic. Je šarmantní a potrpí si na módu. A když jí vzápětí vykouknou trenýrky delší než její sukně, rozhlíží se po místnosti, jestli si někdo všiml. A pokud ano, snaží se rychle upravit, a to tak, že jsou její trenýrky nakonec oblečeny přes sukni a Gizela se tváří, jako kdyby to tak vždycky chtěla mít. Zpívá, tančí a okouzluje svojí "jedinečností", i když při tom padají předměty, rekordy, čelisti dolů a i lidi do mdlob.

Kdo je Jasmína?

Jasmína je klaunské jméno Mirky Hanžlové pro návštěvy v domovech pro dříve narozené. Jasmína je růžová lvice salonů. Dáma, která má vkus, eleganci, dokonce si myslí, že i krásný hlas, a proto stále zpívá a doprovází se na ukulele. Ladnou chůzi i pohyb občas zhatí nějaké to zavrávorání, ale ona očekává, že je kolem vždy dost zajímavých mužů, kteří Jasmínu zachytí a zachrání. A tím žije. 

Kdo je Miroslava Hanžlová?

Díky Zdravotnímu klaunovi poznala Mirka fantastické přátele, které si vždycky moc přála. Objevila souznění, svobodu a nepopsatelné pocity, když se dílo podaří. Je, jak sama říká, doopravdy šťastná :o). Miluje kočky a doma s ní, kromě přítele a dvou dětí, žijí hned dva černí kocouři a jedna černá kočička. 

abaton-monitoring