Taira

Nádherné holčičce Taiře byl rok a půl, když vážně onemocněla a lékaři stanovili nelítostnou diagnózu: nádor na mozku. Dnes je holčičce sedm let a má za sebou pět operací a několik sérií protonové i chemoterapeutické léčby.

Nyní podstupuje ve FN v Brně experimentální biologickou léčbu a bojuje za své uzdravení. A spolu s ní i její maminka – silná a optimistická žena. Po mnoho let je přitom provázejí věrní a oddaní pomocníci – Zdravotní klauni. Navštěvují Tairu při pravidelných klauniádách, ale stává se, že náhodou potkají někde na nemocniční chodbě její maminku, domluví se s ní a pak zajdou za Tairou kdykoli i mimo ordinační dobu.

Pomozte i vy

Klaunská práce má mnoho rozměrů: některé děti navštíví Zdravotní klauni jenom jednou a děti díky tomu mají nemocnici spojenou s příjemným zážitkem. Ale jiné děti, ty méně šťastné, které v nemocnici kvůli své těžké nemoci tráví mnoho casu, někdy celé dětství, ty Zdravotní klauni provázejí dlouhodobě.

Děkujeme za to, že máte své srdce otevřené pro ty, které potkalo neštěstí – ať jde o krátkou epizodu nebo dlouhodobý stav. Zdravotní klauni jsou zde pro všechny a jejich návštěvy jsou stálé a pravidelné. Právě proto Vás prosíme o pravidelnou podporu.

„V nemocnici jsme strávili mnoho měsíců a přítomnost Zdravotních klaunů byla pro nás vždyodměnou a motivací. Ze všech našich pobytu v nemocnicích si pokaždé odnášíme mnohoklaunské radosti a smíchu, i když na tak těžkém místě, jako je dětská onkologie, se obtížněhledají. Největší díky patří právě klaunům a jejich červeným nosům, protože doopravdy dokážou rozzářit dětské oči. A pohled do nich Vám dá vždy velkou naději, že bude lépe!“

maminka Jana

abaton-monitoring