Terezka

Stále se setkáváme s velkým množstvím dětí upoutaných na nemocniční lůžka, často na hodně dlouhou dobu. Terezka byla krásná zdravá holčička, která právě nastoupila do první třídy, když se u ní projevilo velmi vážné onemocnění. Lékaři jí našli na mozku nádor meduloblastom. Krátce po operaci měla Terezka mnoho ložisek na mozku s metastázemi na páteři. Život náhle jako by udělal přemet a ocitl se vzhůru nohama.

Nastaly dlouhé dny, týdny a  měsíce strávené po nemocnicích. Doba bolesti, strachu, zoufalství a beznaděje. Čas strávený v nemocnici je velmi vyčerpávající a náročný.

Zdravotní klauni ale dokáží pomoci! Přicházejí za dětmi a jejich rodiči do nemocnic a přinášejí s sebou závan radosti. Terezka k nim v průběhu léčby nesmírně přilnula – pravidelně ji navštěvovali nejdříve na onkologii v pražské nemocnici Motol, později na očním oddělení a onkologii v Brně.

Pomozte i vy

Dětí, které se ocitnou v nemocnici, jsou každý rok tisíce a mnohé v ní stráví velký kus života. A tak Vás prosíme: věnujte svůj dar na pomoc nemocným dětem. Stanete se tak členem Klubu přátel Zdravotních klaunů a usnadníte dětem jejich cestu k uzdravení. Vaše pomoc je nesmírně důležitá!

Terezka na Zdravotní klauny stále vzpomíná

„Naše Terezka onemocněla v šesti letech nádorem mozku. Následovala operace a kompletní onkologická léčba. Terezce ozařovali celou hlavičku a páteř, pak přišly čtyři bloky chemoterapií. V  nemocnici jsme strávili půl roku a další rok brala Terezka chemoterapii doma, bylo to velmi náročné a vysilující. Léčba trvala dva roky.

Díky Zdravotním klaunům nám bylo veseleji a smáli jsme se. Nikdy nezapomenu, jak Terezku rozveselili i přesto, že jí do smíchu nebylo, že ji dokázali zvednout z postele, i když neměla vůbec sílu. Všichni Zdravotní klauni mají můj obrovský obdiv za to, co dělají pro druhé.

Nyní se snažíme žít normální život i s následky, které Terezka po léčbě má. Klauni nás navštívili i doma s programem Přezůvky máme! a bylo to nezapomenutelné, nádherné odpoledne plné smíchu, radosti a štěstí. A když jedeme na kontrolu, moc se na ně těšíme. Děkujeme z celého srdce, že jste, že rozdáváte smích – velmi vás za to obdivujeme,“ říká paní Landová, maminka Terezky.

abaton-monitoring