ZDRAVOTNÍ KLAUNI NOSÍ RADOST TĚM NEJZRANITELNĚJŠÍM

...k lůžkům nemocných dětí a seniorů

Dcera ležela na infekčním oddělení s rotavirem. První tři dny jenom zvracela, měla průjem a horečky a poprvé se usmála a dokonce až zasmála, díky Zdravotním klaunům. Doktor Evžen Kývl a docent Zarážka byli naprosto fantastičtí. Když zjistili, že tatínek je angličan a Šarlotka mluví anglicky, zazpívali nám anglickou písničku. Chci jim moc poděkovat, protože vidět ji se zase smát bylo to nejkrásnější, co jsem si mohla přát. Budu na ně ještě dlouho vzpomínat.

maminka Markéta W.

...na pohotovosti a do čekáren

Dnes večer jsme na chirurgické pohotovosti Dětské nemocnice v Brně potali Zdravotní klaanku Oldřišku Vykydalovou. Děkujeme jí za množství pozitivní energie v dnešním náročném dni. Byla to neskutečná pomoc nejen pro malého, ale hlavně pro nás. Nestihli jsme se potom přijít rozloučit – Maxík měl zlomenou klíční kost, byl celý bolavý, a tak jsme spěchali domů.

Jsem dojatá a neskutečně vděčná za práci, kterou vy, klauni, děláte. Ještě jdnou velký dík!

maminka Silvia D.

...i na sesterny a lékařské pokoje

Klauni nám hodně pomáhali během covidu – hráli nám pod oknem, chodili na chůdách, složili písničku „Holky z ARA“, a z toho jsme byli úplně vedle. Bylo vidět, že za námi chodí rádi, a my je taky máme rádi! Pro nás byli jedním z mála kontaktů s venkovním světem, dyž jsme tady byli dlouhou dobu zavření. To nám, personálu, hodně zvedlo náladu. Že tady Zdravotní klauni nejsou jen pro děti, ale i pro nás.

Zuzana Foralová, zdravotní sestra, AR, FN Brno – Dětská nemocnice

 

Darujte nyní

abaton-monitoring