Pobyt v nemocnici může doprovázet smutek a obavy

Představte si nemocniční pokoj, ve kterém se každé ráno probudí nemocné dítě a je mu hodně špatně. Nemůže běhat venku s ostatními, leží v nemocnici a před ním se rozprostírá další jednotvárný den. Takových pokojů jsou po celé naší zemi tisíce a v nich tisíce trpících dětí. Není divu, že u nich převládají pocity opuštěnosti a beznaděje.

Ale nemusí to tak být!

Jsou tu totiž Zdravotní klauni, kteří už 22 let proměňují slzy smutku v slzy radosti a smíchu. Například Mareček strávil v nemocnici dlouhé dva roky. Za tu dobu prožil víc bolesti než mnozí lidé za celý život. A přesto na ta léta on i jeho maminka Martina vzpomínají i v dobrém, protože měli v nemocnici věrné kamarády Zdravotní klauny, s nimiž se i v těžké době nemoci a strachu často od srdce zasmáli a zaradovali.

Marečkovi bylo 5 roků, když se po drobném úrazu ocitl v nemocnici. Při vyšetření se ale zjistilo, že má akutní lymfoblastickou leukémii a od té chvíle čekala Marečka dlouhá léčba na onkologii.

Zpočátku mu bylo hodně špatně, postupně však převládla jeho odvážná pozitivní nátura. Během dvouleté léčby se velmi často vídal se Zdravotními klauny. Nejvíce doma vzpomínají na slavný vesmírný Cirkus Paciento, kde si Mareček zahrál hned několik rolí a do představení se tehdy zapojila i jeho maminka.

Podobně magické okamžiky zažívají děti se Zdravotními klauni už 22 let!

Marečkův příběh má naštěstí dobrý konec

Z Marka už je velký kluk, uzdravil se, a kromě pravidelných kontrol žije normální klučičí život. Na léta v nemocnici ale vzpomíná docela rád – i když to byla těžká doba, zažil tam i skutečně veselé chvíle.

Bohužel některé příběhy nemají tak štastný konec. Nemoc se někdy vrátí a boj začne nanovo. Ale je důležité, že těmto trpícím dětem můžeme alespoň na chvíli pomoct zapomenout na všechny starosti, smát se s nimi a radovat se.

A tak Vás prosíme: pomáhejte nemocným a trpícím, aby se mohli radovat. Vaše pomoc je nesmírně důležitá!

 

Darujte ihned

abaton-monitoring