CIRKUS PACIENTO | Radost do duší pozůstalých dětí

04.srpna 2020

Je to teprve pár dní, co jsme sbalili šapitó po jednom velmi výjimečném Cirkusu. Respektive, výjimečná je každá „štace“, ale tento byl přeci jen jiný. Byl určen pozůstalým dětem. Podařilo se klaunům rozsvítit jejich oči smíchem? Ano!

TAK TROCHU JINÝ CIRKUS

Program Cirkus Paciento je určen dlouhodobě nemocným dětem. Nemocným fyzicky, či psychicky. Proto byl Cirkus v Loučce u Nového Jičína, výjimečný. Děti, které se ho účastnily, nemocné nebyly. Alespoň ne tak, aby se to dalo zařadit do nějaké tabulky. Šlo o pozůstalé děti, které přišly o jednoho, či oba rodiče, případně jiné nejbližší příbuzné. Radost, smích a teplo do duše tak potřebovaly jako sůl!

27. 7. 2020 jsme oficiálně zahájili historicky první Cirkus Paciento ve spolupráci s Mobilním hospicem Strom Života, respektive Dětským klubem Stromeček, který pořádá příměstské tábory pro pozůstalé děti.

20 dětí, 4 klauni, 5 dnů, ∞ zážitků!

Na 20 dětí ve věku 3-15 let čekali 4 Zdravotní klauni, 5 dnů plných zábavy a bezpočet zážitků! Žonglování, akrobacie, kouzla… To vše a mnohem více se děti naučily a napilovaly na závěrečné slavnostní představení. V uvolněné atmosféře, s pocitem bezpečí.
(Mnoho dětí tyto Zdravotní klauny již znalo. Setkávaly se s nimi v rámci programu Přezůvky máme, u sebe doma. „Přezůvky“ totiž nejsou určeny jen vážně nemocným dětem, ale i dětem, jejich vážně nemocný rodič je v domácí paliativní péči.)

„Jménem dětí a jejich rodičů srdečně děkujeme Zdravotním klaunům. Jste jedničky!“.

TROCHA NERVOZITY, KUPA RADOSTI

Pětidenní nácvik byl v pátek 31. 7. 2020 završen představením, kterého se zúčastnili příbuzní dětí, zaměstnanci Stomu Života i starosta obce.
Principál odtroubil začátek a motýlci trémovití v bříškách zúčastněných dětí začali poletovat. Rychle je však vystřídala obrovská radost z potlesku, na kterém publikum rozhodně nešetřilo! Právem. Děti byly úžasné! A Zdravotní klauni prý také: „Srdečně děkujeme jménem dětí a jejich rodičů Zdravotním klaunům. Jste jedničky!“, vzkázali klaunům zaměstnanci hospicu. 

abaton-monitoring