Mocný zvuk měl premiéru v Nemocnici Hořovice

03.ledna 2024

Speciálně vyškolený tým Zdravotních klaunů navštěvuje dětské oddělení Následné intenzivní péče (NIP) pravidelně od roku 2019. Jedná se o vysoce specializované pracoviště, která jsou v České republice pouze dvě - další se nachází ve Vojenské nemocnici v Olomouci, kam jsme začali docházet na podzim 2023.

Děti na oddělení NIP často potřebují připojení na život podporující přístroje a i přístup Zdravotních klaunů je na těchto odděleních přizpůsoben jejich aktuálnímu stavu. Klauni pro navázání kontaktu a komunikace s pacienty využívají především prvků muzikoterapie. 

Práci Zdravotních klaunů na NIP v hořovické nemocnici zachycuje dokument Mocný zvuk. V průběhu roku 2023 jsme film uvedli na několika filmových festivalech a v pondělí 18. prosince jsme měli možnost představit jej i zaměstnancům zdejší nemocnice.

Následnou debatu moderoval primář NIP MUDr. Daniel Blažek a za naši organizaci se zúčastnili klaunky Helena Poláková a Martina Rousová a spoluautor dokumentu a klaunský lektor Lukáš Houdek. Pan primář na závěr příjemného setkání převzal zarámovanou fotografii od Jana Dobrovského.

 

 

abaton-monitoring