Zdravotní klauni dobývají virtuální prostor

18.března 2021

Zdravotního klauna poznáte snadno – podle jeho červeného nosu a dobré nálady, kterou kolem sebe doslova rozhazuje. Ale ten smutek, když právě za vámi nemůže přijít! Nesmutněte, a jednoduše si klauna objednejte. Až domů. Klauni jsou prostě online.

Virtuální klauniáda pro každé nemocné dítě

Díky přísným hygienickým pravidlům a v současné době také díky testům mohou Zdravotní klauni pravidelně navštěvovat většinu zdravotnických zařízení. Jenže stále je hodně dětí, za kterými se nedostanou. To se týká především vážně nemocných dětí, o které se jejich rodiče starají doma. Přesto jim klauniádu dopřát mohou. Potřebují k tomu jen počítač nebo chytrý telefon a půl hodinku smíchu rezervovat přes jednoduchý formulář na našem webu. Virtuální klauniáda je tu pro každé nemocné dítko! 

Virtuální klauniáda v nemocnici

Přes notebook klauni úřadují i na některých odděleních nemocnic. Tady už jsou nároky trošku vyšší, ale ne nesplnitelné  – k notebooku je kromě internetu zapotřebí také pár ochotných rukou a vytrvalých nohou, které notebook dětem donesou.

Jak probíhala jedna virtuální návštěva mladého dvanáctiletého muže, toho času hospitalizovaného v Plzni, popisuje Zdravotní klaunka Jaroslava Sýkorová alias primářka De Mencie.

„Jsem přinesena do pokoje a koukám do očí toho mladého muže. Úplně vidím, co si myslí… Čeká, co předvedu,“ říká. Její mise byla úspěšná, ledy prolomeny a po pár minutách: „Pavel si dal polštář do obličeje a smál se jako smyslů zbavený. Když mne z toho pokoje zase odnášeli, zahlédla jsem dvě sestry, jak se chechtají a ukazují mi palce nahoru.“

Virtuální klauniáda u dlouhodobě nemocného doma

Zážitek z Virtuální klauniády, kterou objednala pro svého syna, který se dlouhodobě léčí doma, popisuje Monika Kašparová.

„Syn byl ze všech školních videohovorů hodně vyčerpaný, ale všechno se změnilo během první vteřiny Virtuální klauniády s doktorem Evženem Kývlem. Syn úplně ožil, já si stihla vypít kafe. Což je trochu zázrak, protože mám dvě zaměstnání a syn vyžaduje péči 24 hodin denně. Po skončení klauniády volal babičkám a vyprávěl jim všechno, co s klaunem zažil,“ říká.

Proč a jak si zarezervovat Virtuální klauniádu?

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

Čísla? Rostou!

Během loňského roku se díky novým online programům podařilo zachovat obvyklý počet klauniád, které Zdravotní klaun v posledních letech nabízí.

V reakci na Covid-19 vzniklo hned několik nových programů a aktivit, což celkem znamenalo 1 074 návštěv/akcí. Zdravotním klaunům se díky digitálnímu světu otevřely dveře, které jim doposud z různých důvodů zůstávaly zavřené.

Kromě dětských pacientů jsou Virtuální klauniády určené i pro seniory, na které osamocení a izolovanost dopadá nejvíce.

abaton-monitoring