Kryšpín Kožíšek

Petr Theodor Pidrman
Klaun je neustálá výzva k akci, otevírání tajemných komnat a odhalování humorného potenciálu v pěně nemocničních dní.

Vzdělání

JAMU Brno (Ateliér Divadla a výchovy)

Kdo je Kryšpín Kožíšek?

Doktor Kožíšek ve vší své skromnosti odhaluje tajemství chodu nemocnice. Je zvědavý, nesmělý a pečlivý (ne nutně v tomto pořadí). Je spokojený, když jsou věci tak, jak mají být, proto se snaží kolegyním a kolegům splnit jakékoli přání. Málokdy však zvolí nejjednodušší cestu k cíli, a proto tu a tam působí zmatek, ze kterého bývá zpravidla velmi nervózní. Když neví kudy kam, zachraňuje situaci rytmickými pomůckami, které nosí neustále po kapsách. Zmatený, červený, nesmělý, rytmicky nadaný, obětavý, mírně chaotický.

Kdo je Petr Theodor Pidrman?

Je provozním divadelní kavárny Polárkafé v divadle Polárka v Brně, tamtéž je i lektorem a občasným hercem. Hraje i v několika brněnských nezávislých divadlech (Reverzní dveře, bazmek entertainment, Mikro-Teatro), působí i jako lektor na divadelních přehlídkách a pravidelně vede skupinu amatérských divadelníků v divadelním spolku RáDi. 

Když nedělá divadlo, v divadle nebo něco kolem divadla, zpravidla si čte, poslouchá hudbu, nebo sedí v kině. Velice rád vaří, ochutnává a degustuje. Také rád hladí pejsky, chodí na procházky a dělá srandy s přáteli (a někdy i s neznámými lidmi).

Ačkoli je podle svého okolí vtipným člověkem, neumí na počkání vyprávět skoro žádný vtip a navzdory tomu, že vystudoval JAMU neumí žonglovat. Také je barvoslepý a má neustále červený obličej, což vzbuzuje zvědavost a pozornost.

Jednou o něm kdosi kdesi řekl, že je šílené děcko v těle milého obra. S tím souzní, sám k tomu ještě přidává, že je divadelník, tvůrce a labužník.

abaton-monitoring