sestra Oldřiška Vykydalová

Jana Geierová
“Klaun je pro mě jako cesta na vrchol, na které pořád padám, zastavuji se, vracím se, ztrácím se, učím se, ale hlavně pořád někoho potkávám a neuvěřitelně se bavím.”

Klaunské jméno

Oldřiška Vykydalová, přezdívka ze studií - sestra Sádra

Vzdělání 

Gymnázium V. Nováka V Jindřichově Hradci a taky, Janáčkova akademie múzických umění

Kdo je Oldřiška Vykydalová alias sestra Sádra?

Jak uvádí její představitelka Jana: “To jsem vlastně já, ale vynikají na mně moje trapné nedostatky, nedopatření, neovládnuté pudy a chování, například: blbě se na všechno ptát, říkat špatně formulovaná přísloví a životní moudra, dávat všem najevo, že mám vždy pravdu a jsem velmi vzdělaná a neomylná, dávám se za příklad, nerozumím cizím slovům, platonicky se zamilovávám do doktorů a stále věřím na prince na bílém koni a ideálně v bílém plášti :o), jsem amatérská baletka a knihovnice a ráda peču a vařím. Jsem svrchní sestra s nedodělanou střední zdravotnickou školou. Bojím se injekcí a když jsem sama potmě.” 

Kdo je Jana Geierová?

Klaunování v nemocnicích nebo v domovech pro seniory má pro Janu obrovský smysl, protože je to individuální setkání a interakce s dítětem nebo seniorem. Protože je to improvizace. Protože je to o smíchu a ne o potlesku! Klaunování je součástí jejího života. Díky tomu se může neustále vzdělávat a zkoušet nové výzvy. Mimo klauna je maminkou v domácnosti (2 děti a zahrádka:o)), průvodcuje v lesní školce, je lektorkou jógy a divadelních workshopů, pomáhá vést klub dětí s Downovým syndromem, ráda vaří, čte, běhá a chodí.

abaton-monitoring