Podpořte doprovázení dětí na operační sál

Taky se bojíte operace? Obáváte se chvíle, kdy opustíte bezpečí domova a vyrazíte do sterilního nemocničního prostředí, kde si lehnete do postele a budete vědět, že Vás čeká něco nepříjemného a bolestivého?

Takové obavy jsou pochopitelné, ale jsou snad ještě horší, když jde na operaci Vaše dítě. To se pak bojíte oba a čekání na operaci může být velice stresující. Jenže nemusí! Jsou tu totiž Zdravotní klauni se svým programem NOS!

NOS! je zkratka Na Operační Sál! A znamená to, že se tam má odjíždět vesele a beze strachu. Takže již od časného rána se nemocnému dítěti věnuje Zdravotní klaun či klaunka a provází ho celým dopolednem.

Tam, kde je NOS! není místo pro strach!

Na oddělení má službu Zdravotní klaun

V bílých nemocničních pokojích leží několik menších dětí, které čekají na operaci. Čas se pomalu vleče, v ovzduší se vznáší přízrak strachu.

Tak vypadá běžný den na dětské chirurgii. Dnes je to ale jinak, protože na oddělení má službu Zdravotní klaun.

A začínají se dít věci!

Pomozte dětem, aby před operací neplakaly!

Jsou sice prázdniny, ale mnoho dětí je bohužel musí trávit v nemocnici. Tak na ně společně mysleme a snažme se jim to co nejvíc ulehčit.

CHCI DAROVAT

Pozitivní dopady programu NOS!

Otevřete si Zpravodaj s množstvím zajímavostí o programu NOS! Dočtete se, jak vypadá předoperační dopoledne se Zdravotním klaunem a co tomu říkají rodiče a lékaři. A hlavně se dozvíte podrobnosti a výsledky Výzkumu vlivu programu NOS! na průběh předoperační doby na dětské chirurgii.

Celá studie byla publikována v renomovaném vědeckém recenzovaném časopise Frontiers zde. Výsledky výzkumu dokazují, že podporujete něco, co opravdu funguje a má smysl. 

Přečíst si Zpravodaj

abaton-monitoring