ZDRAVOTNÍ KLAUNI V POHOTOVOSTI | Nemoci a úrazy prázdniny nemají

20.července 2020

Nemoci a úrazy prázdniny nemají, Zdravotní klauni jsou v pohotovosti!

Letní prázdniny toužebně očekávaly desetitisíce školáků. Dočkali se všichni, ale ne všichni si je nyní užívají. Nemoci a úrazy prázdniny totiž nemají a stovky dětí tak tráví letní dny v nemocnici. Pro všechny smutné, znuděné a vystrašené děti jsou tu naši Zdravotní klauni a jejich pestrá paleta programů.

Dětské klauniády v nemocnicích jsou zpět

Po dlouhých měsících státní karantény je už většina nemocnic opět plná humoru Zdravotních klaunů. Jejich návštěvy probíhají za přísných hygienických podmínek a s přihlédnutím k pravidlům jednotlivých zařízení. Přesto se všichni radují, že mají své Zdravotní klauny zase zpátky - děti, rodiče i zdravotnický personál, který klauni náležitě hýčkají dobrou náladou.

Úrazy a operace se neobejdou bez legrace

Ani operační plán se nemůže řídit volnými dny školáků. Bez přestávky proto běží i program NOS!, v rámci kterého klauni doprovází děti předoperačním procesem. Zákroky pak probíhají beze strachu a pláče, což oceňují nejen rodiče, ale i zdravotníci. Těm přijde vhod i přítomnost Zdravotních klaunů na úrazové ambulanci​​​​​​​ brněnské fakultní nemocnice. Dusnou atmosféru plnou obav tam klauni pravidelně rozhánějí každé čtvrteční odpoledne.

Virtuální klaunská návštěva pro každé nemocné dítě

Důkazem toho, že poslední měsíce nebyly jen „černé“ jsou Virtuální klauniády pro děti. Je to program, který vznikl v době karantény, tedy v době, kdy klauni nemohli roznášet radost osobně. Jakékoliv hospitalizované, či dlouhodobě nemocné dítko v domácí péči, si tak může užít klaunskou návštěvu.Kdykoliv a odkudkoliv. Postačí k tomu mobilní zařízení, připojení k internetu a zábava tváří v tvář Zdravotnímu klaunovi může začít. Bezplatnou klauniádu mohou rodiče rezervovat na webových stránkách organizace.

Cirkus Paciento pro dlouhodobě nemocné děti

Cirkus Paciento je oblíbený týdenní program pro dlouhodobě nemocné děti. Letošní cirkusová sezona je s ohledem na pandemii kratší, přesto se klaunské šapitó v létě otevře hned na třech místech. V Dětské léčebně Křetín, ve FN Motol a také v Novém Jičíně. Novojičínský Cirkus se uskuteční ve spolupráci s Mobilním hospicem Strom života a zúčastní se ho děti, kterým zemřel rodič.

Klaunské pohádky do ouška

Smát se a radovat potřebuje každý. Z toho důvodu Zdravotní klauni spustili zábavný videokanál Smích on-line, kde široké veřejnosti servírují porce klaunského humoru. Zejména děti ocení pravidelné nedělní pohádky, jejichž autory i interprety jsou právě klauni.

abaton-monitoring