Co je Virtuální klauniáda?

Radostné a hravé online setkání s naším profesionálním Zdravotním klaunem. 

Na jaře, v době první karantény jsme vytvořili na internetu bezpečný prostor, kde se mohou děti rozveselit se Zdravotním klaunem prostřednictvím veselého soukromého videohovoru. 

Virtuální klauniády umožňují, aby si hospitalizované děti užily spoustu zábavy a prostřednictvím internetu se „tváří v tvář“ setkaly se Zdravotním klaunem. Program je určen nemocným dětem v hospitalizaci, případně v domácí péči, ale z důvodu onemocnění dlouhodobě oddělených od kamarádů. Vše probíhá online, tedy bezpečně, na platformě pro videohovory. Chcete vědět víc? Klikněte ZDE.  

Virtuální klauniádu rodiče jednoduše a zdarma „objednají“ prostřednictvím formuláře. 

Objednejte si virtuální klauniádu

Naši klauni

Dr. Bedřich Vitamín
Dr. Arnošt Houska
Dr. p.r.d. Miloň Huba
Dr. Hubert Horký
Dr. Evžen Kývl
Dr. Julča Sršeň Fáčová
Primářka De Mencie

Objednejte si Virtuální klauniádu

Pravidla Virtuální klauniády a Zásady ochrany a zpracování osobních údajů.

Časté dotazy

Radostné a hravé online setkání s naším profesionálním Zdravotním klaunem. 

V době karantény jsme vytvořili na internetu bezpečný prostor, kde se mohou děti rozveselit se Zdravotním klaunem prostřednictvím veselého soukromého videohovoru.

Virtuální klauniády umožňují, aby si hospitalizované děti užily spoustu zábavy a prostřednictvím internetu se „tváří v tvář“ setkaly se Zdravotním klaunem. Program je určen nemocným dětem v hospitalizaci, případně v domácí péči, ale z důvodu onemocnění dlouhodobě oddělených od kamarádů. Vše probíhá online, tedy bezpečně, na platformě pro videohovory.

Virtuální klauniády jsou určeny nemocným dětem, které leží v nemocnici nebo i doma, ale jsou z důvodu onemocnění dlouhodobě odděleny od kamarádů a venkovního světa.

Radost tak jistě přinese těm nemocným dětem, které jsou osamělé, za kterými klauni osobně z jakéhokoliv důvodu nemohou, nebo prostě těm, kterým se po nich stýská a radost z klaunského i jiného veselí jim zrovna chybí.

Rozdávání smíchu a radosti je naším posláním i radostí, proto je služba pro příjemce zcela ZDARMA.  

Budeme rádi, když se za námi budete vracet. Chceme ale nabídnout možnost setkání se Zdravotním klaunem co největšímu počtu dětí, a tak je klauniádu možné pro každé dítě rezervovat maximálně 1x týdně

Naši Zdravotní klauni jsou profesionální umělci, kteří mají s naší organizací uzavřenou smlouvu a procházejí náročným procesem vzdělávání a rozvoje. Součástí smlouvy je i etický kodex, který dodržují. Při Virtuální klauniádě se tedy vždycky setkáte s člověkem, který je z naší strany maximálně prověřený.  

Abychom se postarali o bezpečí všech účastníků, pořizujeme nahrávku Virtuální klauniády. Tu ihned po vyhodnocení zodpovědnou třetí osobou na straně Zdravotní klaun, o.p.s. nenávratně smažeme. 

K samotnému hovoru existuje vždy unikátní odkaz, dostupný pouze vybranému klaunovi a Vám. K hovoru se tak nemůže připojit nikdo jiný, a tak je soukromí Vás a Vašeho dítěte neohroženo.

 

 

1/ Jaké technické vybavení je třeba k realizaci Virtuální klauniády?

V případě, že se chystáte se Zdravotním klaunem spojit pomocí počítače, pak vám postačí stabilní internetové připojení a počítač se zvukem a kamerou.  

Pokud se s našimi Zdravotními klauny chcete spojit pomocí mobilního telefonu či tabletu, pak je nutné mít nainstalovánu aplikaci Microsoft Teams

Virtuální klauniáda je do značné míry závislá na kvalitě internetového připojení. Pokud kvalita spojení nebude dostačovat potřebám přenosu, jsme oprávněni Virtuální klauniádu zkrátit. Nebo na střídačku vytvářet „živé obrazy“. :-)

2/ Návod, jak nainstalovat software a technická doporučení 

Stáhněte si aplikaci Microsoft Teams do vašeho mobilního zařízení (mobil nebo tablet). Po stažení si v aplikaci není nutné vytvářet účet, vraťte se ale do potvrzovacího emailu od nás a klikněte na odkaz "Připojit se ke schůzce". 

Pokud budete používat počítač či notebook, aplikace není nutná, stačí vám váš webový prohlížeč a kliknutí na zmiňovaný odkaz.

3/ Jak si mohu Virtuální klauniádu objednat?

Vyplněním našeho objednávkového formuláře nám prosím sdělte termín(y), který(é) Vám vyhovuje(í).
Počítejte prosím s tím, že Virtuální klauniáda se může uskutečnit nejdříve za 24 hodin od přijetí Vaší objednávky.

My vše zajistíme a potvrdíme Vám, s kým a v kolik hodin přesně Virtuální klauniáda proběhne. Do e-mailu Vám následně pošleme potvrzení objednávky s odkazem k připojení ke schůzce.

4/ Jak se ke klauniádě připojím? 

Po závazném objednání Virtuální klauniády Vám na Vámi uvedený email přijde potvrzovací zpráva s odkazem na aplikaci Microsoft Teams, kde se s klaunem potkáte. Stačí tedy na odkaz kliknout a do virtuální místnosti se připojit.  

Dbejte prosím našich technických doporučení, viz. body 1 a 2. 

5/ Zrušení rezervace

Objednávku z Vaší strany můžete zrušit na e-mailu: lukas.vlacil@zdravotniklaun.cz. Nejpozději však 2 hodiny před začátkem klauniády.

7/ Kdy se klauniáda ukončí? 

Abychom zvládli potěšit co nejvíce dětí, maximální časový limit klauniády je stanoven na 30 minut. Během tohoto času s vámi Zdravotní klaun bude, dokud vás to bude bavit.  

Klauniáda může být ukončena Zdravotním klaunem v případě, že nejsou dodrženy tyto Podmínky Virtuální klauniády . Dalším důvodem může být nevhodné či odmítavé chování ze strany dítěte nebo dalších účastníků v průběhu Virtuální klauniády. K technickému ukončení Virtuální klauniády může vést i nestabilní či slabé připojení k internetu na straně příjemce. Z naší strany však budou i tyto problémy řešeny maximálně citlivě a laskavě.

8/ Můžu já ukončit klauniádu? 

Ano, pokud budete chtít, můžete klauniádu kdykoliv svobodně ukončit.

9/ Proč potřebujeme informace ve vstupním dotazníku? 

Bez některých informací není možné klauniádu uskutečnit. Touto informací je například e-mail nebo jméno. Další informace nám pomáhají se na klauniádu co nejlépe připravit – abychom například věděli, jestli na nás na druhé straně čeká prvňáček, předškolák, nebo středoškolák.  

10/ Bez zaškrtnutí to dál nejde 

Ve vstupním dotazníku je zaškrtávací pole s prohlášením o pravdivosti veškerých uvedených údajů a se souhlasem s podmínkami Virtuální klauniády, o kterých zde čtete. Pokud s kterýmkoliv z těchto bodů nesouhlasíte, bohužel se Virtuální klauniáda nemůže uskutečnit.  

A jestli Ti není aspoň 15 let a chceš se sám přihlásit, popros rodiče nebo svého zákonného zástupce, aby to dovolil a políčko zaškrtnul. 

11/ Shromážděné informace o účastnících Virtuální klauniády 

Veškeré získané informace a audiovizuální záznam slouží pouze pro vnitřní potřeby organizace za účelem zajistit maximální bezpečí účastníků Virtuální klauniády. 

Z pohledu ochrany osobních údajů naplňují účel plnění povinností vyplývajících ze žádosti, plnění dalších zákonných povinností a k ochraně oprávněných zájmů provozovatele před soudním, správním, či jiným řízením.  Zdravotní klaun, o.p.s., uchovává veškeré záznamy dostatečně zabezpečené a zavazuje se, že je neposkytne třetím stranám. Záznamy mohou být poskytnuty pouze spolupracujícím osobám za účelem vyhodnocení kvality projektu a ochrany oprávněných zájmů zúčastněných. Veškeré záznamy budou v zákonné lhůtě odstraněny. Záznam bude uložen na dedikovaných a zabezpečených serverech v EU. 

12/ Můžu si klauniádu nahrát?

Z právního hlediska je Virtuální klauniáda autorským dílem Zdravotního klauna a na takové dílo se vztahuje i ochrana autorských práv a její nahrávání a šíření je protizákonné. Máte-li vážný důvod, proč si nahrávku konkrétní klauniády chcete pořídit, můžete nás požádat o souhlas. Vaše důvody zvážíme a můžeme udělit výjimku s nahráním klauniády pro vaši vlastní potřebu.

13/ Můžu si při objednání trošku vymýšlet?

Ne, veškeré údaje uvedené ve vstupním dotazníku musí být pravdivé. Naši službu bereme vážně a ještě vážněji bereme informace, které nám pro její co nejkvalitnější odvedení sdělíte.

Máte otázky?

Klára Palečková
manažerka klaunského týmu
T: 797 977 444
abaton-monitoring